DELTAGARE
ANMÄL DIG HÄR

DELTAGARE
ANMÄL DIG HÄR

PROGRAM

Tre olika spår att välja på under dagen
Läs mer »

TALARE

Bekanta dig med våra proffsiga talare
Läs mer »

UTSTÄLLARE

Besök våra eminenta utställare
Läs mer »

DELTAGARE

Vilka kommer och vem vill du nätverka med?
Läs mer »

ÅRETS DELTAGARE

Löpande uppdateras deltagarlistan till IT-Forum 2018. Nedan finner du personer och företag som kommer att besöka den årliga inspirations- och branschdagen.

​Samtliga personer i nedanstående lista har godkänt publicering av namn + företag/organisation. 

Syns du inte i listan? Det kan bero på följande:
- Du har inte godkänt publicering av namn + företag i anmälningsformuläret
​- Vi har inte hunnit uppdatera deltagarlistan (detta görs 1-2 ggr/dagen)



Namn

Företag

Jenny Ogebrant CGI
Lena Norrström FindIT
Mats Forsberg Sandvik AB
Jenny Korhonen FindIT
Jesper Rudolfsson Trafikverket
Edvard Norlander Högskolan i Gävle
Stefan Ekström Priskonsulterna Sverige AB
Peter Nordqvist FindIT
Pia Öström Sandbacka Science Park
Sara Edin FindIT
Britta Haag FindIT
Karin Ring Fujitsu
Daniel Ström Sandvik AB
Lasse Browall Totalkostnad
Ulrika Holmgren Sogeti
Terese Jansson Prindit AB
Cecilia Hyrén Prindit AB
Dan Magnusson FindIT
Elisabeth Hansson Näringslivskontoret Sandviken
Anders Lundell Sandvikens Kommun
Kenneth Sjöholm Sandbacka Science Park
Anna Ardfors Sogeti
Ingela Åsbrink Sandbacka Science Park
Per Jörtsö Erasteel AB
Hanna Engström Löwenborg Almi Företagspartner GävleDala
Sofi Jonsevall Rapatac
Johan Reuterswärd Erasteel AB
Åsa Backman FindIT
Yasmin Berns Resan hit (podd)
Tommi Syri Bessemerskolan
Samuel Kjellstorp Bessemerskolan
Abdul Hanan Bessemerskolan
Axel Kangas Bessemerskolan
Daniel Boström Bessemerskolan
Aihie Osarenkhoe Högskolan i Gävle
Erik Lind Eriksson UPLEX AB
Fredrik Löfgren Linköpings Universitet
Sara Helperin Sandbacka Science Park
Elin Sjöström byBrick
Malin Rogström Sandbacka Science Park
Sarka Eklund Sandvik
Anna Näsman Högskolan i Gävle
Anna Douglas Region Gävleborg
Anna Beminge Linde Region Gävleborg
Urban Johansson Summ Systems AB
Lars Wirén Summ Systems AB
Robert Sandberg Sandbacka Science Park
Pernilla Lindberg Sandvik Coromant
Johanna Holmquist Ework Group AB
Anton Svensson Ework Group AB
David Klint Ework Group AB
Stina Jonsson Sandvik Coromant
Maria Rehn Sandvik Coromant
Marita Forsell IUC Dalarna
Sofie Aschan Eriksson Boris Desgin Studio
Maria Dahlström -
Magnus Norgren Unibap
Gunilla Larsson Movexum AB
Anna Utterberg Movexum AB
Åke Wallbäcks Priskonsulterna Sverige AB
Johan Wickenberg Movexum AB
Carina Otterclou Region Gävleborg
Karin Hjern ÅF, Konsultbolag1
Niclas Örnborg CVL IT-utbildning
Mazin Ali Bessemerskolan
Mathias Toivanen CVL IT-utvecklare
Joakim Åström Microsoft
Jonas Holmstén CVL Centrum för Vuxnas Lärande
Tim Hillblom Fleek Productions AB
Cecilia Carter Invest in Dalarna Agency
Lennart Söderberg Sandvikens Kommun
Bjarne Frykholm Mittmedia AB
Jan Magnusson TriaTech IT
Henrik Rossini Mittmedia AB
Jonas Ullberg TriaTech IT
Johan Norén Printeliten
Sandra Salzer Lernia AB
Inga-Lill Carlsson AyCee Affärsutveckling AB
Jan Thunell Sandvik
Andreas Wikholm janjoo AB
Christian Heinonen Fiberstaden AB
Anna Podgoresk Rapatac
Kerstin Almén Sandviken
Bosse Lilja IUC Dalarna
Ann-Katrin Sundelius Sandvikens Kommun
Chia Abdolah Arbetsförmedlingen Västra Gästrikland
Ulrika Malmqvist Movexum
Hans Edström Sandvik Materials Technology
Jan Sternberg Sandvik Materials Technology
Per-Olow Ohlson Novotek Sverige AB
Mats Rahlén Arctic Paper
Henrik Pettersson iTid Tarinfo AB
Linda Bäcke Rapatac AB
Emma Berter Sandvikens Kommun
Urban Sundström Trafikverket
Malin Franevik Sandvikens Energi AB/Sandnet
Thomas Norberg Sandviken Energi AB Stadsnät
Joakim Helmbrant Högskolan i Gävle
Bill Magnusson Techgunk
Carina Åkerberg Region Gävleborg
Martin Persson Academic Work
Mattias Eklund ITeRedo AB
Olle Wängsäter Region Gävleborg
Eric Palmheden Kalms Ework Group AB
Marie Nordin ÅF
Ulf Borbos Triple Steelix
Maarit Kaskela SSAB Europe
Per Andersson Future Position X (FPX)
Robert Ylitalo CGI
Farhad Nekouei IUC Dalarna
Eliza Öberg Expisoft
Anna Hedborg Janjoo
Karin Hjern ÅF, Konsultbolag1
Mikael Nyman Gävle Kommun, Näringsliv
Tina Leijding Fujitsu
Jörgen Bergström Fujitsu
Annika Timmerholm Fujitsu
Helena Roxtorp Teknikföretagen
Mats Axelsson Stora Enso AB
Thomas Eriksson Scandymet
Anders Öhlund iBiz Solutions AB
Sandra Pettersson 2047 Science Center
Patrik Eklund Sandvik Materials Technology AB
Maria Knuts Stora Enso Pulp AB
Tommy Sallhag ABB AB
Mikael Dahlström Stora Enso
Johan Thulin Combitech
Stig Persson Ericsson
Torbjörn Berglund Knowit Uppsala AB
Per Iredahl Sandvik Materials Technology
Tomas Bergqvist Telia
Anders Börjesson Telia
Ernst Nordström Bizopt Research
Hannes Linde Student
Mia Eriksson Sandvikens kommun
Martin Roos Realgymnasiet
Ahmad Jan Högskolan i Dalarna
Åsa Stenälv CGI
Peter Brodin Sandvik Coromant
Jonas Eriksson Sogeti
Sara Johansson CGI
Roland Lundqvist Carnot AB
Lotta Lindberg byBrick Interface
Anne-Marie Morell Östlund Sandvikens kommun
Anders Eriksson CVL, Sandvikens kommun
Maria Lehnbom Clockwork Bemanning & Rekrytering AB
Christer Olsson Sandvik Coromant
Sofia Jonsson Sandvikens kommun
Sverker Holmgren CGI
Anders Bergkvist Headlight AB
Renvaldas Mackevicius Sogeti
Hans Reinikainen Knowit
Marjo Särkimäki Logistikkraft AB
Pär Erik Martinsson PiiA
Jesper Nordlund Student: systemvetare
Mikael Söderman Fujitsu
Ulf Halleryd Näringslivsenheten, Gävle kommun
Henrik Lindkvist CGI

FÖR MER INFORMATION

Kontakta oss på FindIT
026 - 24 17 57

info@findit-solutions.com

FINANSIÄRER

HUVUDPARTNER